Borwerk işleme

Borwerk işleme nedir

Torna ve freze tezgâhlarında kapasitenin üstünde işler olduğunda bu tür parçaları Borwerk (yatay delik tezgâhları) makinalarında işleyebilirsiniz. Almanca delik işleme anlamında kullanılan Bohrwerke kelimesi yaygın olarak kullanılarak ülkemizde Borwerk olarak söylenegelmiştir.

Borwerk kesici takım malzemeleri diğerlerinden farklımı?

Yatay kullanımı sayesinde çok geniş alana sahip işlerin bile rahatlıkla delme, delik büyütme gibi işlemelerine tek bağlamda uygulanabildiği bir tezgâhtır. Yatay veya dikey olarak kullanmanız mümkündür. Freze tezgâhlarında ve CNC makinalarında kullanılan tekli veya çoklu uçlar bu makinede de kullanılabilmektedir. Kesici takım ve malzemelerinin aynı olmasıyla kullanımda kolaylığı ve uyumu yaygın kullanılmasını sağlamaktadır.

Borwerk işleme nedir, üniversal başlık ne işe yarar?

Tezgâh başlığına monte edilebilen üniversal başlık Borwerk işlemenin en önemli unsurudur bu sayede, tezgâh üzerinde olan iş 360 derece dönebilir hale gelmektedir. Böylelikle dört yönüne de işleme yapılabilir ve tek bağlamda tüm bölgelerin delik açma veya delik genişletme gibi bütün işlemleri gerçekleştirilebilir. Zaman tasarrufu açısından bu çok önemli bir özelliktir.

Borwerk nerelerde kullanılır?

Delme işlemi söz konusu olan her iş kolunda kullanılabilir. İnşaat alanlarındaki iş makinalarından her hangi birinde arıza olduğunda delik üzerine kaynak yapabilmek için bile kullanılabilir Borwerk tezgâhı. Bu şekilde yapılan işin aksaması için ayrılacak süre büyük ölçüde azaltılarak ciddi bir tasarruf sağlamış olabilirsiniz.

Borwerk tezgâh fiyatları ne kadardır?

Size zamandan kazandırabilecek Borwerk tezgâhları yaklaşık olarak boyutlarına ve yıpranmışlıklarına göre değişmek kaydıyla 15 bin TL den 100 bin TL ye kadar değişen fiyatlarda piyasada bulunabilmektedir.

Doğru olan tezgâhı alabilmeniz için bir Borwerk operatöründen yardım almanız, alacağınız cihazın durumu hakkında doğru bilgi edinmenizi sağlayacaktır. İnternet üzerinden ikinci el ürün satan sitelerden de bulabileceğiniz gibi sıfır veya ikinci el satış yapan firmalardan da satın alabilirsiniz.